Halk Tv
halktv
Halk Tv

Haziran Filmleri

Haziran Filmleri First Born / Şeytanın Doğuşu / 2 Haziran 2017 VİZYON TARİHİ: 02 HAZİRAN 2017 ORİJİNAL İSİM: FIRST BORN TÜRKÇE İSİM: ŞEYTANIN DOĞUŞU TÜR: KORKU ÜLKE: İNGİLTERE LİSAN: İNGİLİZCE YÖNETMEN: NIRPAL BHOGAL OYUNCULAR: ANTONIA THOMAS, JONATHAN HYDE, LUCY CHAPPELL, LUKE NORRIS, EILEEN DAVIES, GEORGIE SMITH FORMAT: 2D TÜRKÇE ALTYAZILI SÜRE: 86 dakika   FİLMİN […]

18 Mayıs 2017 - 17:30 'de eklendi A+A-

Haziran Filmleri

Haziran Filmleri

First Born / Şeytanın Doğuşu / 2 Haziran 2017

VİZYON TARİHİ: 02 HAZİRAN 2017

ORİJİNAL İSİM: FIRST BORN

TÜRKÇE İSİM: ŞEYTANIN DOĞUŞU

TÜR: KORKU

ÜLKE: İNGİLTERE

LİSAN: İNGİLİZCE

YÖNETMEN: NIRPAL BHOGAL

OYUNCULAR: ANTONIA THOMAS, JONATHAN HYDE, LUCY CHAPPELL, LUKE NORRIS, EILEEN DAVIES, GEORGIE SMITH

FORMAT: 2D TÜRKÇE ALTYAZILI

SÜRE: 86 dakika

 

FİLMİN KONUSU: Charlie genç eşinin hamile olduğunu öğrendiğinde çok sevinir. Ancak bebek doğduktan sonra garip olaylar yaşamaya başlarlar. Ailelerinden uzakta yaşayan genç çift, bu garip bebeği idare edebilmek için onların yardımına ihtiyaç duyarlar. Çünkü bebekteki gariplikler aileden gelmektedir. Fakat bebekleri asla umdukları gibi normal bir çocuk olmayacaktır.

  Captain Underpants / Kaptan Düşükdon / 2 Haziran 2017

“George ve Harold sorumluluk sahibi çocuklardı. Her ne zaman kötü bir şey olsa, George ve Harold genellikle sorumluydu. ”

– Dav Pilkey, Kaptan Düşükdon

DreamWorks Animation, en çok satan yazar ve illüstratör Dav Pilkey’nin çok sevdiği kitap serisi Kaptan Düşükdon’dan yola çıkılarak yapılan komik ve deli dolu animasyon filmi, KAPTAN DÜŞÜKDON’u sunuyor. Film iki yaratıcı ve muzip dördüncü sınıfa giden arkadaş arasındaki dostluğa odaklanıyor. Bu iki arkadaş kazara, kötü müdürlerini kendi yarattıkları beceriksiz bir süper kahraman olan Kaptan Düşükdon’a çeviriyor. David Soren’in yönettiği filmin yıldızlarla dolu seslendirmesinde Kevin Hart, Ed Helms, Nick Kroll, Thomas Middleditch, Jordan Peele ve Kristen Schaal yer alıyor.

Dav Pilkey’nin 12 kitap serisinin ilk kitabı 1997’de yayınlandı. Serisi 20 dile çevrildi ve dünya çapında 80 milyon sattı. Kitaplar, saatlerini ağaç evlerinde kendi tuhaf süper kahramanları Kaptan Düşükdon’un olduğu çizgi romanlarını yaratarak geçiren iki hayalperest, George Beard (Kevin Hart) ve Harold Hutchins’in (Thomas Middleditch) maceralarıyla ilgilidir. Sonra bir gün, kötü müdürleri iki arkadaşı ayrı sınıflara koymakla tehdit edince, yanlışlıkla onu hipnotize ederek Kaptan Düşükdon’a (Ed Helms) çevirirler.

DreamWorks Animation’ın 35. Projesi olan film, Pilkey’nin en çok satan serisinin ilk dört kitabına dayanıyor. Film, uzun süredir DreamWorks’ün birçok büyük yapımlarından Turbo ve iki Madagaskar’ın yönetmenliğini ve Shrek, Köpekbalığı Hikayesi, Orman Çetesi’nin hikaye sanatçılığını yapan David Soren’dir. Filmin yapımcısı Mark Swift projeye başlamadan çok önce serinin büyük hayranıydı. DreamWorks Animation’daki başarılı kariyeri boyunca Madagaskar 2, Madagaskar 3: Avrupa’nın En Çok Arananları ve Madagaskar Penguenleri’nin yapımcılığını üstlenmiş olan Swift: “İki büyük oğluma okurdum ve bazen iş yerinde uzun bir günün ardından gözlerimi açık tutmakta zorlanırdım” diyor. DreamWorks Animation, filmin geliştirme, senaryo, hikaye çizimi, düzen ve editöryel gibi ön uç çalışmalarının hepsini yaptı ve daha sonra Mikros Image Studio ile animasyonda işbirliği yaptı.

Yapımcı Mark Swift “Pilkey’nin kitapları dostluk şölenidir” diyor. “Kendi hayatınıza dönüp baktığınızda, vakit geçirmeyi sevdiğiniz, dünyaya sizin baktığınız gibi bakan arkadaşlarınızı bulmanız harika. Kitap serisi aynı zamanda yaratıcılığın kesintisiz bir şöleni. Kaptan Düşükdon çocukların kendi başlarına yarattığı bir kahraman ve ekranda gördüğümüz diğer süper kahramanlardan farklı. ” Filmde George’u seslendiren popüler aktör ve komedyen Kevin Hart (Zor Biraderler, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı), bu projenin parçası olmanın onu özellikle heyecanlandırdığını söylüyor. “Bu filmi gerçekten yapmak istedim, çünkü Kaptan Düşükdon çok büyük bir iş ve aynı zamanda çocuklarımın kendileriyle bağlantı kurabilecekleri bir film . Hem oğlum hem de kızım, bunu yapmak için dünyanın en havalı kişisi olduğumu düşündü “. Hart için, işin en eğlenceli yönlerinden biri, karakterinin ilerlemesine tanıklık etmekti. “George’un basit bir siyah-beyaz

eskizden daha eksiksiz, renkli ve animasyon versiyonuna geçişine şahit olmak çok güzeldi. Seslendirdiğiniz karakterin yavaş yavaş hareket etmesini izlemek gerçekten özel bir deneyimdir. Animasyon sanatçılarının bu karakteri adım adım nasıl inşa ettiklerini ve George’un hayata dönüşüne tanık olmayı çok sevdim! ”

Vizyon Tarihi: 2 Haziran 2017

Yönetmen: David Soren

Seslendirenler: Kevin Hart, Jordan Peele, Thomas Middleditch, Kristen Schaal

Tür: Komedi, Animasyon

Ülke: ABD

 

  The 9th Life of Louis Drax / Dokuzuncu Hayat / 9 Haziran 2017

9. Yaşam

9 yaşındaki Louis Drax yaşadığı sekiz ölüm tehlikesinden canlı kurtulmayı başardı. Dokuzuncudan da canlı çıkabilecek mi?

Louis Drax kaza yapmaya çok meyillidir. Sadece küçük kazalar değil. Büyük, korkunç ve ölüm tehlikesi yüksek kazalar. Aslına bakılırsa yaşadığı sekiz yılda sekiz büyük ölüm tehlikesi atlatmıştır. Ezilmiş, zehirlenmiş, elektrik akımına kapılmış, donmuş, kırılmış ve boğulmuştur. Ancak gizemli bir nedenle hepsinden canlı çıkmayı başarır. Ne ailesi ne de psikiyatristi, Louis’nin gizemini gün yüzüne çıkaramaz.

Louis yaşadığı en büyük kazayı, dokuzuncu doğum günü sırasında annesi Natalie ve babası Peter ile beraber iken tecrübe eder. Bir uçurumdan, buz gibi soğuk suyun içine düşen Louis, hastaneye ulaşamadan ölür. Bu onun son kazası gibi görünmektedir.

Gerçekten öyle midir? Morgda geçirdiği iki saatin ardından, Louis açıklanamayan bir şekilde hareket etmeye başlar. Ünlü çocuk nörolojisti Dr.Allan Pascal, Louis’nin gizemini çözmeye kararlıdır. Ancak Dr. Pascal’ın Natalie Drax’a karşı artan ilgisi olayları çok daha karışık bir hale getirir. Ayrıca esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Peter, herkes için potansiyel bir tehlike oluşturmaya başlar.

Bu hikaye uyuyan bir çocuğun beyninin içinden anlatılıyor. Kırılgan bir annenin, gölgeler arasında gizlenen bir babanın ve parçaları birleştirmeye çalışan bir doktorun hikayesi anlatılıyor.

Çok satan romandan esinlenilen hikayede başrolleri, Dr.Pascal rolünde Jamie Dornan (Grinin Elli Tonu, Düşüş), Natalie Drax rolünde Sarah Gadon (İnanılmaz Örümcek Adam, 11.22.63), Peter Drax rolünde Aaron Paul (Breaking Bad, Hız Tutkusu) ve Louis’nin psikiyatristi Dr.Perez rolünde Oliver Platt (Frost/Nixon, X-Men: Birinci Sınıf) paylaşıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Alexandre Aja (Horns, Tepenin Gözleri, Yüksek Tansiyon) oturuyor. Filmin yapımcılığını Tim Bricknell (Hırsız, The No. 1 Ladies’ Detective Agency) ve Shawn Williamson (The Interview, 50/50) üstlenirken, yapım yönetmenliğini Roseanne Korenberg (Tepetaklak Nelson, Lolipop), Zanne Devine (Adı Çıkmış, Mr.Holmes) ve Jonathan Kier yapıyor. Liz Jensen’in romanını senaryoya uyarlayan Max Minghella filmin hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenmiş durumda.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca dedektif rolünde Molly Parker (House of Cards, Yol), Peter Drax’ın annesi rolünde Barbara Hershey (Siyah Kuğu, Sonun Başlangıcı) ve Louis Drax rolünde Aiden Longworth (Hector and the Search for Happiness, Bir Yılbaşı Hikayesi 2) bulunuyor.

Kamera Arkasında ise fotoğraf yönetmeni Maxime Alexandre, sanat yönetmeni Rachel O’Toole, kostüm tasarımcısı Carla Hetland ve editör Baxter gibi yetenekler bulunuyor. Filmin müziklerini Patrick Watson yapıyor.

Vizyon tarihi : 28 Ekim 2016

Yönetmen : Alexandre Aja

Oyuncular : Jamie Dornan, Sarah Gadon, Aaron Paul

Tür : Gerilim, Fantastik

Ülke : ABD

   Büyü 2 / 23 Haziran 2017

  Patriots Day / Kara Gün / 23 Haziran 2017

Yönetmen: PETER BERG (Deepwater Horizon, Son Kalan)

Senaryo: PETER BERG (Lone Survivor, Friday Night Lights) & MATT COOK (Kod 999),

PAUL TAMASY (Dövüşçü) & ERIC JOHNSON (Dövüşçü)

Yapımcı: SCOTT STUBER (Ted film serisi, Düşmanı Korurken),

DYLAN CLARK (Maymunlar Cehennemi film serisi, Oblivion),

AKADEMİ ÖDÜLÜ® ADAYI MARK WAHLBERG (En İyi Film, 2011 – Dövüşçü;

Son Kalan), STEPHEN LEVINSON (Son Kalan, Zamana Karşı),

HUTCH PARKER (X-Men: Geçmiş Günler Gelecek, The Wolverine),

DOROTHY AUFIERO (Dövüşçü), MICHAEL RADUTZKY (60 Dakika)

Oyuncular: AKADEMİ ÖDÜLÜ® ADAYI MARK WAHLBERG (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, 2006 –

Köstebek; Deepwater Horizon, Dövüşçü),

JOHN GOODMAN (Operasyon: Argo, Sen Şarkılarını Söyle),

KEVIN BACON (Black Mass, X-Men Birinci Sınıf), AKADEMİ ÖDÜLÜ® SAHİBİ J.K. SIMMONS

(En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, 2014 – Whiplash; Spider-Man film serisi),

MICHELLE MONAGHAN (Yaşam Şifresi, Rüya Kızlar)

Görüntü Yönetmeni: TOBIAS SCHLIESSLER (Son Kalan, Comancheria)

Yapım Tasarımcısı: TOM DUFFIELD (Son Kalan)

Editör: COLBY PARKER JR. (Son Kalan, Friday Night Lights), GABRIEL FLEMING (Son Kalan)

Başarılı film yapımcısı Peter Berg’in yönetmen koltuğunda oturduğu PATRIOTS DAY, 2013 Boston Maratonu bombalı saldırısını ve sıradan insanların, sıra dışı zamanlarda gün yüzüne çıkan kahramanlıkları ile tüm dünyaya ilham vermelerini konu alıyor.

Korkunç terör eyleminden hemen sonra komiser TOMMY SAUNDERS (Mark Wahlberg), hayatta kalanlar ile birlikte bir sonraki olası patlamayı önlemek için zamanla yarışıyor.

Özel Ajan RICHARD DESLAURIERS (Kevin Bacon), Emniyet Müdürü ED DAVIS (John Goodman), Çavuş JEFFREY PUGLIESE (J.K. Simmons) ve hemşire CAROL SAUNDERS (Michelle Monaghan) ile birlikte Tommy, emniyet teşkilatının tarihinde gördüğü en karmaşık insan avı için, arkalarına Boston halkının gücünü alarak, gerilim dolu ancak kararlı bir operasyon başlatır.

 

  The Windmill Massacre / Katliam Günü / 30 Haziran 2017

TÜR: KORKU

ÜLKE: HOLLANDA

LİSAN: İNGİLİZCE

YÖNETMEN: NICK JONGERIUS

OYUNCULAR: NOAH TAYLOR, PATRICK BALADI, BEN BATT, CHARLOTTE BEAUMONT, FIONA HAMPTON, TANROH ISHIDA

FORMAT: 2D TÜRKÇE DUBLAJLI VE 2D TÜRKÇE ALTYAZILI

SÜRE: 85 dakika

 

FİLMİN KONUSU: Jennifer, geçmişinden kurtulmaya çalışan Avusturalyalı bir kızdır. Bir gün bir turist grubu ile beraber Amsterdam’ın efsanevi yel değirmenlerini izlemek için bir tura katılır. Fakat otobüsün ıssız bir yerde kaza yapması sonucu Jennifer ve diğer yolcular burada sığınacak bir yer bulmak zorunda kalır. Mecburen terkedilmiş uğursuz bir yel değirmenine sığınırlar. Yolcular teker teker kaybolmaya başladığında Jennifer hepsinin ortak kaderi ve sırrı olduğunu fark edecektir…

-HİKMET AYDOĞAN

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
​“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pera Müzesi’nde Metin ve İmge İlişkisi Üzerine Bir Sergi ​“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pera Müzesi’nde M...

Haziran Filmleri First Born / Şeytanın Doğuşu / 2 Haziran 2017 VİZYON TARİHİ: 02 HAZİRAN 2017 ORİJİNAL İSİM: FIRST BORN TÜRKÇE İSİM: ŞE...

YENİ SERGİ / Pera Müzesi’nden Kosta Rika Ormanlarına “José Sancho: Erotik Doğa” YENİ SERGİ / Pera Müzesi’nden Kosta Rika...

Haziran Filmleri First Born / Şeytanın Doğuşu / 2 Haziran 2017 VİZYON TARİHİ: 02 HAZİRAN 2017 ORİJİNAL İSİM: FIRST BORN TÜRKÇE İSİM: ŞE...

7. MALATYA ULUSLARARASI FESTİVALİ 7. MALATYA ULUSLARARASI FESTİVALİ

Haziran Filmleri First Born / Şeytanın Doğuşu / 2 Haziran 2017 VİZYON TARİHİ: 02 HAZİRAN 2017 ORİJİNAL İSİM: FIRST BORN TÜRKÇE İSİM: ŞE...

13.Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu 13.Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini bu...

Haziran Filmleri First Born / Şeytanın Doğuşu / 2 Haziran 2017 VİZYON TARİHİ: 02 HAZİRAN 2017 ORİJİNAL İSİM: FIRST BORN TÜRKÇE İSİM: ŞE...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
​“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pera Müzesi’nde Metin ve İmge İlişkisi Üzerine Bir Sergi ​“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pe...

“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pera Müzesi’nde Metin ve İmge İlişkisi...

YENİ SERGİ / Pera Müzesi’nden Kosta Rika Ormanlarına “José Sancho: Erotik Doğa” YENİ SERGİ / Pera Müzesi’...

Pera Müzesi’nden Kosta Rika Ormanlarına “José Sancho: Erotik...

7. MALATYA ULUSLARARASI FESTİVALİ 7. MALATYA ULUSLARARASI F...

7. MALATYA ULUSLARARASI FESTİVALİ YENİLİKLERİ VE SÜRPRİZLERİ...

13.Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu 13.Kent ve Yaşam Ödülleri...

13.Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu.. Yeni Arayışlar...

Toz filminin fragmanı! Toz filminin fragmanı!

Toz, Azra’nın (Öykü Karayel), ailesinin sır dolu geçmi...

İki oyuncu 30 yıl sonra tekrar bir arada… İki oyuncu 30 yıl sonra t...

Yalnız Hayaller Kaldı basınla buluştu…  İki oyuncu 30 yıl so...

Gençlerin durumu içler acısı; Çalışan bankaya, öğrenci devlete borçlu! Gençlerin durumu içler ac...

HER İKİ GENÇTEN BİRİNİN BANKALARA BORCU VAR. ÇALIŞAN DA, İŞS...

Türkiye ve Rusya arasında anlaşma; Ticari engeller kaldırıldı, domates yasağı devam etti Türkiye ve Rusya arasında...

RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE BİR İYİ HABER, BİR DE KÖTÜ ...

Gamze İlgezdi’den çarpıcı rapor; 0-6 yaş arasında ki 560 çocuk annesiyle cezaevinde kalıyor Gamze İlgezdi’den ç...

TÜRKİYE’DE 0-6 YAŞ ARASI 560 ÇOCUK ANNESİYLE BİRLİKTE CEZAEV...

Adana’da Suriyelilerin gönderilmesini isteyen mahalleli eylem yaptı Adana’da Suriyelile...

Suriyelilerin gönderilmesini isteyen mahalleli eylem yaptı. ...

Magazin HABERLERİ