Halk Tv
halktv
Halk Tv

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye Cumhuriyeti’ni yarı açık cezaevine çevirdiler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, cumhuriyet.com.tr’de yer alan “İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper’i kamyon biçti” başlığı nedeniyle “Terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in tutuklanmasına ilişkin olarak “İnsanda biraz vicdan olur ya, ne biçim hakimsiniz siz, ne biçim savcısınız siz. Böyle bir […]

16 Mayıs 2017 - 15:57 'de eklendi A+A-

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye Cumhuriyeti’ni yarı açık cezaevine çevirdiler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, cumhuriyet.com.tr’de yer alan “İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper’i kamyon biçti” başlığı nedeniyle “Terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in tutuklanmasına ilişkin olarak “İnsanda biraz vicdan olur ya, ne biçim hakimsiniz siz, ne biçim savcısınız siz. Böyle bir rezalet olabilir mi? Oğuz Güven hapishaneye gülerek gitti. Türkiye Cumhuriyeti’ni yarı açık cezaevine çevirdiler. Bunun hesabını birlikte soracağız” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

En büyük arzumuz, annelerin acılarının sona ermesidir. Bugün binlerce anne acı ve hüzün içinde.

10 Cumhuriyet çalışanı 198 gündür tutuklular. Neden? FETÖ terör örgütünü savunmaktan. Bunların hayatı FETÖ ile mücadele geçmiş.

Yüksel Caddesi önünde 2 tane genç eğitimci açlık grevi yapılor Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ne günahı var bunlar?

Sayın Binali Yıldırım aileleriyle görüşün pırı pırıl gençlerin ölümüne izin vermeyin. Buradan 2 kardeşime sesleniyorum: Açlık grevinden vazgeçin.

Yine Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sorumlusu bir tweet atıyor, gözaltına alınıyor. Ne biçim hakimsiniz, ne biçim savcısınız siz. Direnmesini bilmiyor musunuz siz?

Oğuz Güven cezaevine gülerek gitti. O da biliyor ki içerde olmayla dışarda olmanın arasında fark yok. Türkiye’yi yarı açık cezaevine çevirdiler.

15 TEMMUZ

15 Temmuz’u fırsat bilip karşı darbe yaptılar. Topluma gözdağı verilmek isteniyor. “Darbe yapmaya kalktılar, karşı darbe yaptık” sözü bana ait değil, o kişiye ait.
Neden darbenin asıl faillerinin ortaya  çıkmasına izin vermiyorlar? Biz neyin ne olduğunu biliyoruz.
Freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor Türkiye. Ne olacağı belli değil. Herkeste derin bir endişe var.
15 yıldır geldiğimiz duruma bakın. Bütün dünya bizimle düşman.

YUNANİSTAN İŞGALİNDEKİ ADALAR

İlk kez Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprak kaybına uğradı. Bize ait adalar Yunanistan’ın işgalinde. Ses çıkaramıyorlar
Çipras’a gidiyor ‘bizim adalar ne oldu?’ diye soramıyor, fırça yiyecek çünkü.

İçerde aslan kesilip, dışarda kediye dönüştüğünüzde dış politika yürütümezsiniz arkadaşlar.

Kul hakkı yiyenler, toplumu kutuplaştıranlar yükseliyor. Bu memletin huzura ihtiyacı var.

Adaletin de çöktüğünü hepimiz kabul etmesi gerekiyor. Şu anda adalet mahkum. Bir kişinin iki dudağına hapsolmuş adalet var.

Gücü olanın damanı çıkarılacak gücü olmayan hapishanede ölüme mahkum edilecek anlayışı budur.

-“ÇUVALLADILAR”-

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı özetle şunları söyledi:

“Çöküşü nasıl başlattılar, devletteki çöküş nasıl başladı? Liyakatı yok ettiler. Önce Dışişlerini devreden çıkardılar. ‘Biz biliriz’ dediler. Şimdi geldiler ve çuvalladılar.

-“PUTİN İLE TRUMP ARASINDA GİDİP GELİNİYOR”-

Putin ile Trump arasında gidip geliniyor, acaba meşruiyeti nerede bulurum, birisi benim sırtımı nasıl sıvazlar? Birisi bana nasıl gaz verir diye bir oraya bir oraya gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde böyle bir tablo yaşanmamıştır. Dönemin başbakanları da dönemin cumhurbaşkanları da onurlu görev yapmışlardır ve hep Türkiye’nin çıkarlarını savunmuşlardır. Herkese karşı dik herkese karşı onurlu durmuşlardır.

Şimdilik Amerika’da neler yaptığını bilmiyoruz, gelecek, eleştiri yapmak istemiyorum bu aşamada, oradaki eğer görüşmeler Türkiye’nin lehine sonuçlanırsa buna saygı duyarız ama eğer orada farklı bir tablo ile Türkiye’ye gelinirse herhalde bizim de söyleyecek sözlerimiz vardır, şimdilik burada bırakıyorum. İçeride aslan kesilip dışarıda kedi rolünü üstlendiğinizde dış politikayı yürütemezsiniz.

-“GAZETELERE ZORLA HABER YAPTIRIYORLAR”-

Gazetelere zorla haber yaptırıyorlar, ekonomi çok iyi diye, zorla yazı yazdırıyorlar ekonomi çok iyi diye. Gidin Kapalıçarşı’ya bakın İstanbul’da hava parası bile bir servet, hava parası.

-“SUDAN’DA 99 YILLIĞINA ARAZİ KİRALADILAR”-

Biraz komedi gibi olacak ama çiftçi kardeşlerim duysunlar, sanki Türkiye’de toprak yok, ülkede yer yok, çiftçi yok, herkes çalışıyor, kimsenin fırsatı yok zamanı yok, bunlar gittiler Sudan’da 99 yıllığına arazi kiraladılar. 780 bin dönüm arazi kiraladı Türkiye Cumhuriyeti Devleti.

-“BİR DAHAKİ SEFERE AÇLIKTAN NEFESİN KOKACAK”-

Ve bizim köydeki vatandaşımız da gidip oy veriyor, oy verirsen bir dahaki sefere açlıktan nefesin kokacak.

15 yılda 600 bin çiftçi işini terk etti, ekmiyor artık.

Diyor ki iktidar olanlar ‘sırtına binip sırtına sopayla vursak bile bu gelip bize oyunu verecek’.

Kardeşim, çiftçi kardeşim kimseyi sırtında taşıma kim senin hakkını savunuyorsa onun yanında ol.

-“AHLAKI DA ÇÖKERTTİLER”-

Ahlakı da çökerttiler. Kul hakkı yiyenler yükseliyor, yolsuzluk yapanlar yükseliyor.

-“ADAM YERİNE DE KOYMAYACAĞIZ”-

Bırakmıyorlar, illa kavga edin. Kavga etmiyoruz. İlla hakaret edeceğiz, bize cevap verin, vermiyoruz, vermeyeceğiz, adam yerine de koymayacağız.

-“ADALET ÇÖKTÜYSE ORADA DEVLET YOKTUR”-

Eskiden vatandaş adaleti mahkemelerde arardı. Şimdi adaletin arandığı yer mahkemeler olmaktan süratle çıkmış. Adaleti dağıtan hakim siyasi otoriteden talimat alıyorsa adaleti dağıtan hakim kanunun açık hükmüne rağmen kanunu uygulamıyorsa ve bildiğini okuyorsa o zaman bu ülkede adalet çökmüş demektir. Çöken bir devlet yapısı ile karşı karşıyayız. Adalet çöktüyse orada devlet yoktur. Adaleti alıp bir siyasi otoritenin bir kişinin emrine verirseniz ve önüne gelen sanıkla ilgili dur bakalım bizim bey ne diyecek o ne diyorsa ona göre karar veririm derse bu iş yürümez ve yürümüyor.

-“ŞU ANDA ADALET MAHKUM”-

Şu anda adalet mahkum. Bir kişinin iki dudağına hapsedilmiş bir adalet kavramı var.

1 milyonu aşkın mağdur aile yaratılmışsa ve sorgusuz sualsiz bunların tamamı alınıp hapislerde süründürülüyorsa, gücü olanın damadı çıkarılacak gücü olmayan kanser hastasının hapishanede ölüme mahkum edilecek anlayışı adaleti yok eder, geldiğimiz nokta budur.

23 Ocak 2017’de OHAL kanun hükmünde kararnamesi yayınladı. Diyor ki olağanüstü hal işlemleri inceleme komisyonu kuracağız. 5 ayda 7 kişiyi bulamadılar, 7 kişiyi tayin edemediler. 5 ayda 7 kişiyi bulamayan bir hükümet koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletini sağlıklı yönetebilir mi? Yönetemez. Çünkü hükümet hükümet değil, hükümet de bir kişiye bakıyor. Ne söyleyecek acaba? Ne Adalet Bakanı adalet bakanı, ne Sağlık Bakanı sağlık bakanı, ne Başbakan başbakan, bunların tamamı fasa fiso tamamı. Hiçbirisinin yetkisi hiçbirisinin görevi yok, koltuklarında oturuyor. Boşuna mı diyoruz fireni patlamış kamyon gibi Türkiye bir yerlere doğru sürükleniyor.

-“TÜRKİYE BİR KOPUŞ SÜRECİYLE KARŞI KARŞIYA”-

Referandum sonucu çıkan sonuç.

Bugün tek tek bütün gerçekler ortaya çıkıyor. Cumhurbaşkanı tarafsız olacaktı, bugün tarafsız cumhurbaşkanı artık yok. Yargı bağımsız ve tarafsız olacaktı, bağımsız ve tarafsız bir yargı yok. Ortak akıl istişare artık yok. Bir kişinin aklı Türkiye’ye yetiyor deniyor. Din ve vicdan özgürlüğü artık yok. Can ve mal güvenliği artık yok. Adalet, ahlak bunlar da artık maalesef yok. Ve Türkiye bir kopuş süreciyle karşı karşıya. Türkiye 4 temel konuda ciddi bir kopuş sürecini yaşıyor ve yaşayacak.

-“TÜRKİYE 4 TEMEL KONUDA CİDDİ BİR KOPUŞ SÜRECİNİ YAŞIYOR”-

Birincisi şu; Meclis ile devleti yönetenler arasındaki kopuş. Meclis’in yetkilerini bir başka kişiye yürütme organına verildiği için Meclis ile devlet arasında yönetim arasında ciddi bir kopuş var. Parlamentonun yetkileri büyük ölçüde elinden alındı. Bu tarihsel bir kopuştur. Ve  bu kopuş Türkiye’yi felakete götürür.

-“ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİN GENEL BAŞKANI OLDUĞU ZAMAN BU KOPUŞ”-

İkincisi şu; taraflı cumhurbaşkanı ile ona oy vermeyen milyonlar arasındaki kopuştur. Şimdi sadece ona oy verenlerin cumhurbaşkanlığı rolünü üstlendiği için milyonlarla cumhurbaşkanı arasında ciddi bir kopuş süreci yaşanıyor. Adalet ve Kalkınma Partisinin genel başkanı olduğu zaman bu kopuş çok daha net bir şekilde ortaya çıkacak.

-“ADALET ARAYAN TOPLUM İLE ADALETİ DAĞITAN YARGI ARASINDAKİ KOPUŞTUR”-

Üçüncü temel kopuş adalet arayan toplum ile adaleti dağıtan yargı arasındaki kopuştur.

Dördüncüsü çöken adalet ve demokrasi ile birlikte ülkenin uygar dünyadan kopması. Artık Türkiye dünyadan dışlanan bir ülke konumuna geldi.

Bu 4 kopuş devletin dinamiklerini çökerten kopuşlardır.

Asla umutsuz değiliz. Asla. Kayseri’den Ankara’ya gençler yürüyor. Demokrasi için yürüyorlar. O gençler olduğu sürece hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın.”

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Binali Yıldırım veda etti… Binali Yıldırım veda etti…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, cumhuriyet.com...

Bahçeli: Bizde ne Hasan Tahsin ne Mustafa Kemal biter. Bir avuç kimliksiz sözde tarihçi Atatürk’e dil uzatmıştır… Bahçeli: Bizde ne Hasan Tahsin ne Mustaf...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, cumhuriyet.com...

MHP’li Atila Kaya: Seçim sonuçları meşru değil, şaibe var MHP’li Atila Kaya: Seçim sonuçları...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, cumhuriyet.com...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
​“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pera Müzesi’nde Metin ve İmge İlişkisi Üzerine Bir Sergi ​“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pe...

“Çiftdüşün: Çiftgörü” Pera Müzesi’nde Metin ve İmge İlişkisi...

YENİ SERGİ / Pera Müzesi’nden Kosta Rika Ormanlarına “José Sancho: Erotik Doğa” YENİ SERGİ / Pera Müzesi’...

Pera Müzesi’nden Kosta Rika Ormanlarına “José Sancho: Erotik...

7. MALATYA ULUSLARARASI FESTİVALİ 7. MALATYA ULUSLARARASI F...

7. MALATYA ULUSLARARASI FESTİVALİ YENİLİKLERİ VE SÜRPRİZLERİ...

13.Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu 13.Kent ve Yaşam Ödülleri...

13.Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu.. Yeni Arayışlar...

Toz filminin fragmanı! Toz filminin fragmanı!

Toz, Azra’nın (Öykü Karayel), ailesinin sır dolu geçmi...

İki oyuncu 30 yıl sonra tekrar bir arada… İki oyuncu 30 yıl sonra t...

Yalnız Hayaller Kaldı basınla buluştu…  İki oyuncu 30 yıl so...

Gençlerin durumu içler acısı; Çalışan bankaya, öğrenci devlete borçlu! Gençlerin durumu içler ac...

HER İKİ GENÇTEN BİRİNİN BANKALARA BORCU VAR. ÇALIŞAN DA, İŞS...

Türkiye ve Rusya arasında anlaşma; Ticari engeller kaldırıldı, domates yasağı devam etti Türkiye ve Rusya arasında...

RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE BİR İYİ HABER, BİR DE KÖTÜ ...

Gamze İlgezdi’den çarpıcı rapor; 0-6 yaş arasında ki 560 çocuk annesiyle cezaevinde kalıyor Gamze İlgezdi’den ç...

TÜRKİYE’DE 0-6 YAŞ ARASI 560 ÇOCUK ANNESİYLE BİRLİKTE CEZAEV...

Adana’da Suriyelilerin gönderilmesini isteyen mahalleli eylem yaptı Adana’da Suriyelile...

Suriyelilerin gönderilmesini isteyen mahalleli eylem yaptı. ...

Magazin HABERLERİ